Nowe Siedem Cudów Świata na złotych monetach

Kolekcja monet wybitych w 14-karatowym złocie

Nowe Siedem Cudów Świata

Ocena kolekcjonerów: 3.2

11
 • Monety wybite w 14-karatowym złocie w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym
 • Lupa numizmatyczna w prezencie 
 • Jedynie 7000 kolekcji wyemitowanych na całym świecie!
 • Rodzaj: Kolekcja
 • Ilość: Pełna dostępność
Cena: 249 zł

Koloseum, zwane również Amfiteatrem Flawiuszów, to znak rozpoznawczy Rzymu, ucieleśnienie jego wspaniałej przeszłości i jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Włoch. Ta imponująca budowla mogła pomieścić za czasów swej świetności aż 50 tysięcy widzów!

Moneta "Koloseum", upamiętaniająca najsłynniejszy amfiteatr świata, rozpoczyna kolekcję, w której kolejne monety to  "Pomnik Chrystusa Zbawiciela", "Taj Mahal", "Miasto Petra", "Chichen Itza", "Wielki Mur Chiński" oraz "Machu Picchu".

Lista nowych siedmiu cudów świata została stworzona w oparciu o ogólnoświatowe głosowanie, w którym wzięło udział ponad 90 milionów internautów. Wyniki zostały ogłoszone 7 lipca 2007 roku. Jest to nowa wersja, będącą alternatywą dla listy siedmiu cudów świata starożytnego. 

Kolekcja Nowe Siedem Cudów Świata to:

 • monety wybite w 14-karatowym złocie (próba 585/1000);
 • najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany;
 • wykonane w niezwykle małym i poszukiwanym formacie – 11 mm średnicy;
 • ścisła limitacja – tylko 7000 kolekcji!
Cena:249 zł
Specyfikacja
Metal:
Złoto 585/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
0,5 g
Średnica:
11 mm
Kraj emisji:
Wyspy Salomona
Nominał:
1 dolar
Rok emisji:
2013
Limitacja:
7000

Siedem Nowych Cudów Świata na oficjalnych monetach z 14-karatowego złota!

Złota moneta Koloseum otwiera popularną kolekcję "Siedem Nowych Cudów Świata". Monety przedstawiają cuda sztuki architektonicznej wybrane w internetowym głosowaniu przez ponad 90 mln osób. Znalazły się wśród nich:

 • Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro,
 • indyjskie Tadż Mahal,
 • chiński Wielki Mur,
 • miasto Majów - Chichén Itzá,
 • miasto Inków Machu Picchu,
 • skalne miasto Petra.

Do każdej monety z kolekcji siedmiu pamiątkowych złotych monet, wybitych w najwyższej jakości menniczej, w 14-karatowym, złocie dołączony jest Certyfikat Autentyczności. Do kolekcji dołączona jest kasetka do przechowywania emisji oraz lupa numizmatyczna do podziwiania pięknych motywów.

Każdej kolekcji przyznany jest indywidualny numer umieszczany na Świadectwie Własności oraz mosiężnej tabliczce, która jest elementem składowym kasetki. Na świecie jest tylko 7000 kompletnych kolekcji Nowych Cudów Świata!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie monet z kolekcji "Nowe Siedem Cudów Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą pamiątkową złotą monetą z kolekcji: "Koloseum”, zamawiam ją w cenie 249 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam tę monetę, otrzymam pozostałe 6 monet w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 249 zł. (łączna cena tych 6 monet to 1494 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki z monetą z kolekcji "Nowe Siedem Cudów Świata". Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.